Brak uprawnień, mydevil...

• Cześć!
    Ostatnio postawiłem sobie od zera nową instalacje Nodebb, w sumie pierwszy raz na hostingu MyDevil.net (MD1).
    Przeszedłem przez cały poradnik https://wiki.mydevil.net/NodeBB i z pomniejszymi problemami postawiłem forum.
    Zauważyłem jednak, że w panelu admin'a wchodząc w zakładkę Database, mam za każdym razem jakiś błąd:

Ups! Coś poszło nie tak.

/api/admin/advanced/database

not authorized on moXXXX_nodebb to execute command { serverStatus: 1 }

Oczywiście szukałem już trochę na jego temat i wychodzi na to, że problemem są uprawnienia w mongo których nie mam z racji posiadanego konta / lub jak po prostu nie wiem jak to zrobić. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Co w takiej sytuacji zrobiliście?

Dodatkowo podczas aktualizacji miałem jakieś ostrzeżenia, o ile dobrze kojarze było to coś w stylu "You have no mongo password setup" pomimo, że strona działa i funkcjonuje bez najmniejszego problemu. Jedynie config lekko dziwnie wygląda:

"mongo": {
            "host": "127.0.0.1",
            "port": 27017,
            "username": "",
            "password": "",
            "database": "nodebb",
            "uri": "mongodb://moXXXX_nodebb:PASS@mongo17.mydevil.net/moXXXX_nodebb"
        },

Trochę tak jak gdyby był zdublowany (pole url), nie korzystałem wcześniej z mongo więc nie wiem jak to powinno wyglądać niemniej w jest to trochę dziwne.

• Z tym ostatnim 'uri' to wszystko się zgadza:
    mongodb://<dbuser>:<dbpassword>@<mongodb host>:<mongodb port>/<dbName>

Można to ręcznie zmieniać, więc najprościej sprawdzić co się stanie po dopisaniu nazwy użytkownika i hasła.

W dokumentacji dostawcy usługi jest napisane, że bazę można konfigurować przy użyciu komendy devil mongo a na zrzucie ekranu widać odsyłacz do aplikacji RockMongo (będzie prościej).

Jak ręcznie to tu jest podpowiedź:
    stackoverflow.com/questions/23943651/mongodb-admin-user-not-authorized

• Po dopisaniu nazwy użytkownika oraz hasła nic się nie stało - wygląda na to, że to po prostu inny sposób na połączenie się z bazą, niemniej działa.
    Ciekawostka polega na tym, że rockMongo działa na pół gwizdka, bo wszelkie bazy trzeba dodawać z panelu dostawcy albo przy pomocy polecenia devil mongo a wykonując jakiekolwiek polecenie logując się do mongo shella mam ciągle nieautoryzowany dostęp (to i tak w rock mogę wgl przeglądać strukturę co w shellu nie jest możliwe).

Według supportu:
    "to niezbyt poprawne zaimplementowanie rozwiązania po stronie nodebb ze względu na wymóg wykonania czynności nie przewidzianych w MongoDB dla poziomu użytkownika."

Tak więc niewiele jestem chyba w stanie wskórać chyba, że zaopatrzyłbym się w VPS'a gdzie taka akcja byłaby możliwa.
    Pomijając to dzięki wielkie za podjęcie tematu i za pomoc.

• Możesz zgłosić problem na GitHub (Issues) lub tu na forum ale po angielsku w dziale Bug Reports. Istnieje duża szansa, że ktoś z developerów się nad tym pochyli. Koniecznie z dopiskiem, że chodzi o hosting współdzielony (shared).

Tu na forum po wywołaniu /api/admin/advanced/database widać to co niżej:
    {"path":"/admin/advanced/database","loggedIn":true,"title":"[[global:403.title]]"}

Log in to reply

Suggested Topics

• 1
  • 1
  • 1
  • 4
  • 5
| |